https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kralovniny-labute-v-ohrozeni-pres-20-jich-poslo-na-ptaci-chripku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Královniny labutě v ohrožení, přes 20 jich pošlo na ptačí chřipku

6.2.2018 11:50 (ČTK)
Londýnské labutě v ohrožení. Ilustrační snímek
Londýnské labutě v ohrožení. Ilustrační snímek
Labutě na řece Temži podle tradice staré více než osm set let patří britskému panovníkovi. Královna Alžběta II. má ale nyní důvod k obavám o své opeřence. Už dvě desítky ze zhruba dvou stovek jejích labutí v poslední době uhynuly na ptačí chřipku
 

Kromě dvou desítek bílých vodních ptáků, kteří už pošli, jich je nejméně dvacet dalších ptačí chřipkou nakaženo, upozornil královský sčítač labutí David Barber.

Podle zákona z 12. století patří všechny neoznačené labutě v Británii panovníkovi. Alžběta II. vlastnické právo ale uplatňuje už jen na krátkém úseku řeky Temže. Její pověřenec a takzvaní zvedači labutí (swan uppers) opeřence každoročně sčítají a mláďata kroužkují.

Už nyní je podle Barbera jasné, že při letošním letním sčítání se zjistí výrazný úbytek královniných ptáků. "Jsem si jistý, že královnu tato zpráva nepotěší," řekl vrchní sčítač labutí.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist