https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kriminaliste-v-jablonci-zajistili-14-vycpanych-zvirat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kriminalisté v Jablonci zajistili 14 vycpaných zvířat

15.4.2019 00:21 | JABLONEC N.N. (ČTK)
Kriminalisté provedli domovní prohlídky ve dvou objektech v Lučanské ulici. Preparáty našli v jednom z nich. Mezi vycpaninami byla i puma americká, vydra říční a kalous ušatý.
Kriminalisté provedli domovní prohlídky ve dvou objektech v Lučanské ulici. Preparáty našli v jednom z nich. Mezi vycpaninami byla i puma americká, vydra říční a kalous ušatý.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Kriminalisté v Jablonci nad Nisou tento minulý týden zajistili 14 vycpaných zvířat a větší množství drog v případu, u kterého mají podezření na trestný čin neoprávněného nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy. Zatím nikoho neobvinili, uvedla na webu policie jablonecká policejní mluvčí Dagmar Sochorová.
 

Kriminalisté provedli domovní prohlídky ve dvou objektech v Lučanské ulici. Preparáty našli v jednom z nich. Mezi vycpaninami byla i puma americká, vydra říční a kalous ušatý. "Kriminalisté mají důvodné podezření, že některé preparáty živočichů byly v jednom z objektů umístěny bez řádných dokladů," uvedla Sochorová.


Vycpaná zvířata nalezená v Jablonci nad Nisou
Vycpaná zvířata nalezená v Jablonci nad Nisou
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora

Minulou středu policisté zadrželi pětačtyřicetiletého muže, týž den ho ale propustili. "Do současné doby v souvislosti s tímto případem nebylo zahájeno trestní stíhání žádné konkrétní osoby," dodala.

Při prohlídkách bylo podle mluvčí také nalezeno větší množství drog, které odeslali ke znaleckému zkoumání. "Ve věci již také zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu," dodala mluvčí policie.

Za trestný čin neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami hrozí v případě odsouzení až tříleté vězení. Za přechovávání drog lze uložit až pětiletý trest.reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist