https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/krnap-se-chysta-na-leto-do-terenu-vraci-drevene-infocedule
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

KRNAP se chystá na léto, do terénu vrací dřevěné infocedule

18.5.2017 08:30 | STRÁŽNÉ (ČTK)
Po celých horách má KRNAP přes 3200 kusů různého vybavení, které slouží návštěvníkům hor k orientaci, ponaučení a odpočinku. Tento počet zahrnuje například i smaltované hraniční tabule a označení zón KRNAP.
Po celých horách má KRNAP přes 3200 kusů různého vybavení, které slouží návštěvníkům hor k orientaci, ponaučení a odpočinku. Tento počet zahrnuje například i smaltované hraniční tabule a označení zón KRNAP.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Kamila Antošová / KRNAP
Se začátkem letní turistické sezony v Krkonoších začali pracovníci správy Krkonošského národního parku (KRNAP) vracet do terénu dřevěné panely u naučných stezek, informační cedule a piktogramy. Kvůli možnému poničení počasím je před zimou snesli k opravám a uložení do dřevařské dílny ve Svobodě nad Úpou. Včera správci parku montovali panely naučné Slezské stezky, která vede ze Strážného na Výrovku, řekl ČTK mluvčí KRNAP Radek Drahný.
 

Postupně strážci KRNAP v příštích týdnech vrátí do hor na tisíc kusů různé dřevěné turistické infrastruktury. "Na řadu míst se s cedulemi můžeme dostat až nyní, protože dosud na nich ležel sníh," řekl Drahný. Životnost dřevěného vybavení je zhruba pět let. Jeho snesením před zimou a údržbou se daří životnost výrazně prodloužit.

Před dvěma lety správa KRNAP vybavila šest naučných stezek novými panely s novým obsahem. Původní tabule sloužily beze změny i 30 let a už nevyhovovaly dnešním trendům v informování turistů. Některé z těchto nových panelů zůstávají na svých místech i přes zimu, například v Labském dole. "Panely jsou vyrobené novými technologiemi konzervace dřeva. Testujeme na nich, jak zimnímu počasí odolají," uvedl Drahný.

Po celých horách má KRNAP přes 3200 kusů různého vybavení, které slouží návštěvníkům hor k orientaci, ponaučení a odpočinku. Tento počet zahrnuje například i smaltované hraniční tabule a označení zón KRNAP. Do obnovy a oprav vybavení v terénu KRNAP ročně investuje zhruba jeden milion korun.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist