https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/krome-pujceni-mestskeho-kola-si-od-rekoly-muzete-pujcit-kluzak-a-sjet-si-v-praze-kopec
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kromě půjčení městského kola si od Rekoly můžete půjčit kluzák a sjet si v Praze kopec

20.1.2017 11:05 | PRAHA (Ekolist.cz)
Půjčit kluzák si můžete prostřednictvím aplikace Rekola.
Půjčit kluzák si můžete prostřednictvím aplikace Rekola.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Rekola
Od minulého úterý si mohou Pražané na šesti pražských kopcích půjčit růžové kluzáky: Petřín, Letná, Stromovka, Riegrovy sady, Pražačka a Parukářka. Lze si je půjčit pomocí aplikace, která primárně slouží k půjčování městských kol v systému Rekola. Podle informací od společnosti Rekola se podobná "služba" chystá i v Brně.
 

Rekola je systém sdílení kol, který funguje v pěti českých městech. "Zároveň se snaží nabídnout svým uživatelům nevšední i užitečné zážitky jako společná jízda večerní Prahou, semináře bezpečné jízdy na kole a odborné školení, jak si postavit kolo snů," říká za společnost Rekola Magda Zicháčková. Kluzáky nejsou prvním výstředním experimentem. "Na loňské čarodějnice umožnila společnost Rekola půjčit si přes aplikaci růžová košťata," říká Magda Zicháčková.

Službu sdílení růžových kol čekají letos největší změny v dosavadní historii. Na sklonku roku 2016 Rekola oznámily, že se do jejich projektu zapojil investor Ondřej Fryc, šéf fondu Spread Capital. V březnu znovu vyjedou kola v ulicích pěti měst: Praha, Brno, České Budějovice, Olomouc a Teplice. Na vrcholu sezóny 2017 se počítá s celkem 750 koly, v samotné Praze by jich mělo být až 450.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist