https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kromerizske-technicke-sluzby-koupily-dve-dodavky-s-pohonem-na-elektrinu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kroměřížské technické služby koupily dvě dodávky s pohonem na elektřinu

30.12.2023 00:59 | KROMĚŘÍŽ (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Tři nová vozidla pořídila před koncem roku městská společnost Kroměřížské technické služby (KTS). Její vozový park se rozrostl o dvě dodávky s pohonem na elektřinu a také o traktor střední velikosti, uvedl mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek. Zatímco elektromobily podnik využije k přepravě lidí a materiálu, traktor k údržbě ulic a zelených ploch.
 

Nová auta na elektřinu firma koupila díky dotaci od Státního fondu životního prostředí. Podle ředitele Mariana Vítka získají KTS v polovině ledna ještě třetí dodávku poháněnou elektrickou energií. K tomu díky dotaci areál vybavily i dobíjecí stanicí. "První dvě vozidla MAXUS eDeliver 3 byla zařazena na úsek veřejného osvětlení a na úsek bytů a nemovitostí. Sloužit budou k přepravě osob a také materiálu," uvedl Vítek. Náklady na pořízení tří automobilů a dobíjecí stanice celkem činí 3,7 milionu korun, polovinu z této částky pokryje dotace.

Nový traktor je menší než klasické sypače. "Díky tomu se dostaneme do užších ulic například na sídlišti. A samozřejmě na jaře a v létě traktor využijeme na sečení například v nedávno vybudovaných volnočasových areálech Barbořina či Šlajza," doplnil místostarosta Karel Holík (SOCDEM), který je jednatelem KTS. Náklady na koupi traktoru, radlice a posypového zařízení činí přibližně 2,35 milionu korun.

Ve městě se KTS starají o opravy a úklid komunikací včetně zimní údržby, spravují městské byty i hřbitov v Kroměříži a místních částech a zajišťují provoz a údržbu veřejného osvětlení. Dále provozují městskou hromadnou dopravu, městská parkoviště, tržiště a útulek pro psy a také pečují o městské lesy, pozemky i o památky.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist