https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kronospan-osb-dostal-pokutu-za-unik-vyparu-z-vyroby-desek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kronospan OSB dostal pokutu za únik výparů z výroby desek

5.1.2017 17:32 | JIHLAVA (ČTK)
Poškozený světlík výrobní haly, kterým měsíc unikaly znečišťující látky.
Poškozený světlík výrobní haly, kterým měsíc unikaly znečišťující látky.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | ČIŽP
Jihlavský Kronospan OSB dostal pokutu 150.000 korun za únik výparů z výroby lisovaných dřevěných konstrukčních desek do ovzduší. Podle dnešní tiskové zprávy České inspekce životního prostředí (ČIŽP) unikaly znečišťující látky poškozenými světlíky ve střeše výrobní haly přes měsíc. Firma se podle inspekce proti uložené pokutě odvolala, ale ministerstvo životního prostředí odvolání zamítlo a sankci potvrdilo. Vyjádření firmy se zatím ČTK nepodařilo získat.
 

"Provoz lisu v rozporu s platným integrovaným povolením jsme zjistili při kontrole na konci června 2016," uvedl ve zprávě ředitel havlíčkobrodského inspektorátu ČIŽP Jan Panský. Uvedl, že poškozenými světlíky na střeše výrobní haly se do ovzduší dostávaly výpary a prach z výroby. Firma tomu měla hned zamezit, což podle inspekce neudělala.

Provozovatel se podle Panského choval nezodpovědně a porušil své zákonné povinnosti. "Za standardního provozu je odsávaný vzduch z výroby čištěn ve vodní pračce. Jeho vypouštění napřímo do ovzduší je nepřípustné," uvedl. Technická opatření zamezující úniku znečištění podle něj firma provedla teprve po další kontrole inspekce, která se uskutečnila na počátku srpna.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist