https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kutna-hora-chysta-revitalizaci-ricky-vrchlice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kutná Hora chystá revitalizaci říčky Vrchlice

22.10.2019 00:28 | KUTNÁ HORA (ČTK)
Kutná Hora chystá revitalizaci říčky Vrchlice, která protéká historickým městem. / Ilustrační foto
Kutná Hora chystá revitalizaci říčky Vrchlice, která protéká historickým městem. / Ilustrační foto
Kutná Hora chystá revitalizaci říčky Vrchlice, která protéká historickým městem. Zlepšit se má ochrana před povodní i celkový vzhled říčky od Hrádku až k mostu. Město požádá o čtyřicetimilionovou dotaci z Operačního programu Životní prostředí, spoluúčast města má být šest milionů korun, řekl včera starosta Josef Viktora (ANO).
 

Nejvíce peněz bude stát rekonstrukce opěrných zdí, které jsou v havarijním stavu a místy jsou až o půl metru posunuty. Podle Viktory bude také potřeba upravit okolí mostu, který nesplňuje podmínky pro průtok stoleté vody. "Mělo by tam být prohloubeno řečiště asi o 60 centimetrů," uvedl starosta.

Na říčce vzniknou tůně, peřeje, mělčiny, revitalizace má vytvořit přírodě blízký charakter celého toku. "Měly by tam být tůňky, kameny, aby to trochu vypadalo. Měla by tam být i jakási náplavka a z parku pod Vlašským dvorem by byl vstup," dodal starosta.

Kdy přijdou práce na řadu, není zatím jasné. Podle Viktory to zřejmě bude až v roce 2021 nebo 2022.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist