https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kuvajt-chce-postavit-nove-mesto-na-miste-nejvetsi-skladky-pneumatik-na-svete
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kuvajt chce postavit nové město na místě největší skládky pneumatik na světě

7.9.2021 01:23 | KUVAJT (ČTK)
Vláda se pro likvidaci skládky rozhodla z ekologických důvodů. Opakovaně na ní vypukaly rozsáhlé požáry.
Vláda se pro likvidaci skládky rozhodla z ekologických důvodů. Opakovaně na ní vypukaly rozsáhlé požáry.
Foto | jeh amm ink / Flickr.com
Na místě, kde bývala největší skládka pneumatik na světě, chtějí kuvajtské úřady postavit nové město. Vláda již oznámila, že dokončila vyklizení skládky, kde bylo podle některých odhadů až 44 milionů pneumatik. Nyní by je měla čekat recyklace, ovšem podle místního tisku úřady jen přesunuly problém na jiné místo.
 

Podle kuvajtského ministra ropného průmyslu byly pneumatiky ze skládky, která fungovala v letech 2012 až 2022, odvezeny a plocha o rozloze několik kilometrů čtverečních je připravená na zahájení stavebních prací. Vyklízení si vyžádalo přes 44 000 cest nákladních vozů.

Podle místního deníku Al-Džarída se nyní ovšem pneumatiky hromadí před průmyslovou zónou, kde se má uskutečnit recyklace. V provozu je ale jen jeden závod, který je schopný zpracovat maximálně 125 000 pneumatik měsíčně. Kdyby se měl o recyklaci postarat sám, trvalo by to bezmála 30 let. Úřady se chystají vybudovat dvě podobné továrny.

Vláda se pro likvidaci skládky rozhodla z ekologických důvodů. Opakovaně na ní vypukaly rozsáhlé požáry. V Kuvajtu je navíc velká poptávka po nových stavebních pozemcích.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist