https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kvalita-ovzdusi-v-moravskoslezskem-kraji-se-vratila-k-normalu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kvalita ovzduší v Moravskoslezském kraji se vrátila k normálu

12.1.2017 10:00 | OSTRAVA (ČTK)
Kvalitu ovzduší v kraji výrazně ovlivňuje nejen průmysl, ale také doprava, topení v domácnostech či škodliviny, které vítr přináší ze sousedního Polska.
Kvalitu ovzduší v kraji výrazně ovlivňuje nejen průmysl, ale také doprava, topení v domácnostech či škodliviny, které vítr přináší ze sousedního Polska.
Kvalita ovzduší v Moravskoslezském kraji se vrátila k normálu. Imisní limit pro polétavý prach je výrazněji překročen už jen ve Věřnovicích na Karvinsku, kde bylo ráno 101 mikrogramů na metr krychlový. Mezní hodnota je 50 mikrogramů. Vyplývá to z údajů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), který už v noci odvolal i smogovou situaci, která platila pro Ostravsko, Karvinsko a část Frýdecko-Místecka.
 

Průměrné denní koncentrace polétavého prachu v ovzduší se dnes mezi 04:00 a 05:00 pohybovaly v regionu v rozmezí od 24 do 101 mikrogramů na metr krychlový. Podle aktuálních hodinových koncentrací meteorologové situaci na většině míst regionu ráno hodnotili jako dobrou.

Kvalitu ovzduší v kraji výrazně ovlivňuje nejen průmysl, ale také doprava, topení v domácnostech či škodliviny, které vítr přináší ze sousedního Polska. Se znečištěným ovzduším se kraj na počátku roku potýkal několik dní a na většině území byl po dlouhé době vyhlášen stav regulace. Některé průmyslové podniky tak musely omezit výrobu a dodržovat další regulační opatření.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
mtk ver
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist