https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kvuli-chybam-v-mereni-emisi-urady-naridily-svolat-vozy-vw-touareg
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kvůli chybám v měření emisí úřady nařídily svolat vozy VW Touareg

12.12.2017 16:51 | PRAHA (ČTK)
Německý Spolkový úřad pro motorová vozidla (KBA) nařídil celosvětově svolat 57.600 sportovně-užitkových vozů (SUV) Volkswagen Touareg s třílitrovým naftovým motorem. Ve vozech byla zjištěna dvě nepovolená zařízení, která zkreslovala měření emisí, oznámil dnes úřad.
 

Nové důkazy o falšování měření emisí se objevují dva roky po vypuknutí emisního skandálu největší evropské automobilky, která od té doby pracuje na nápravě své pověsti.

Svolávací akce modelu Touareg, který má plnit normu Euro 6, byla nařízena v pátek, uvedla dnes agentura Reuters. Zhruba z poloviny se akce dotkne domácího, tedy německého trhu. Už v červenci nechaly německé úřady z podobného důvodu svolat v Evropě 22.000 SUV Porsche Cayenne, což je sesterský model Touaregu.

KBA sdělil, že při testování modelu Touareg se při vyšších teplotách objevoval nižší naměřený obsah emisí. Automobilka mezitím výrobu nových vozů tohoto typu upravila, aktualizovaný software pak předložila úřadu KBA ke kontrole a ten jej schválil.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist