https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kvuli-smogu-v-pekingu-zrusili-217-letu-a-uzavreli-dalnice-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kvůli smogu v Pekingu zrušili 217 letů a uzavřeli dálnice

21.12.2016 06:30 | PEKING (ČTK)
Od pátku, kdy byl v Pekingu vyhlášen červený stupeň smogového znečištění, zastavilo provoz více než 700 firem a dopravní policie vpouští do ulic auta na základě střídavého systému sudých a lichých koncových čísel poznávacích značek. Práce byla pozastavena také na více než 3000 stavenišť v metropoli.
Od pátku, kdy byl v Pekingu vyhlášen červený stupeň smogového znečištění, zastavilo provoz více než 700 firem a dopravní policie vpouští do ulic auta na základě střídavého systému sudých a lichých koncových čísel poznávacích značek. Práce byla pozastavena také na více než 3000 stavenišť v metropoli.
Kvůli pokračující smogové krizi v čínské metropoli Pekingu bylo dnes zrušeno 217 letů na tamním mezinárodním letišti, kde viditelnost chvílemi klesla na 300 metrů. Uzavřeny byly také části dálničního okruhu kolem Pekingu, aby se snížily exhalace výfukových plynů z aut, oznámila agentura AFP. Východoasijská pobočka organizace Greenpeace uvedla, že nejvyšší, červený stupeň smogového znečištění zasáhl ve východní Číně 460 milionů lidí.
 

Červený stupeň znečištění má v průmyslové oblasti na severovýchodě Číny, včetně Pekingu, platit do středy.

V některých čtvrtích Pekingu dnes přesáhla koncentrace miniaturních škodlivých prachových částic ve vzduchu 500 mikrogramů na metr krychlový. V řadě měst na severu Číny se tato koncentrace přiblížila hodnotě 1000 mikrogramů na metr krychlový. Světová zdravotnická organizace (WHO) přitom považuje za bezpečnou maximální hustotu PM 2,5 (prachové částice menší než 2,5 mikrometru) 25 mikrogramů na metr krychlový během jednoho dne.

Od pátku, kdy byl v Pekingu vyhlášen červený stupeň smogového znečištění, zastavilo provoz více než 700 firem a dopravní policie vpouští do ulic auta na základě střídavého systému sudých a lichých koncových čísel poznávacích značek. Práce byla pozastavena také na více než 3000 stavenišť v metropoli. Desítky měst uzavřely školy a přijaly další nouzová opatření.

Úřady přístavu Tchien-ťin kupříkladu zrušily 350 letů a uzavřely veškeré dálnice v okrese. Posílena byla naopak veřejná doprava.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist