https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kvuli-spadlym-stromum-by-turiste-nemeli-vstupovat-do-sumavskych-lesu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kvůli spadlým stromům by turisté neměli vstupovat do šumavských lesů

17.2.2022 10:48 | VIMPERK (ČTK)
Kvůli popadaným stromům a větru by dnes turisté neměli vstupovat na stezky v lesích v NP Šumava. Park také lidem nedoporučuje, aby se vypravovali na hřebenové túry. ČTK to řekl mluvčí NP Šumava Jan Dvořák.
 

"V důsledku velmi silného větru je v terénu značné množství vyvrácených a popadaných stromů," uvedl Dvořák.

Vítr způsobil škody i na jiných místech kraje.

Varování před velmi silným větrem vydali meteorologové ve středu. Vítr podle něj může mít v nárazech rychlost mezi 70 až 110 kilometrů v hodině. Výstraha platí pro celou Českou republiku do dnešní půlnoci.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist