https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kvuli-velkemu-suchu-v-pardubickem-kraji-pribyva-pozaru-v-prirode
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kvůli velkému suchu v Pardubickém kraji přibývá požárů v přírodě

25.4.2019 00:29 | PARDUBICE (ČTK)
Hasiči upozorňují na to, že sucho bude pokračovat, nedoporučují proto rozdělávat ohně, a to ani o takzvaných čarodějnicích. / Ilustrační foto
Hasiči upozorňují na to, že sucho bude pokračovat, nedoporučují proto rozdělávat ohně, a to ani o takzvaných čarodějnicích. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Lesy ČR, s.p.
Kvůli velkému suchu přibývá v Pardubickém kraji požárů lesa a trávy. V úterý hasiči likvidovali čtyři. Největší vypukl v Brandýse nad Orlicí, kde kvůli silného větru spadl strom na dráty vysokého napětí a odlétávající jiskry zapálily les.
 

Na místě o rozloze 1,5 hektaru zasahovalo osm hasičských jednotek, škoda byla předběžně vyčíslena na 300.000 korun, uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. "Požár byl uhašen v úterý v 16:30 hodin, přes noc na středu místo hlídala jednotka a včera ráno je předala hajnému," řekla Horáková.

Další požáry hasiči v úterý likvidovali v Němčicích, Horním Bradle a Vraclavi. Hašení komplikoval velmi silný vítr.

Za 23 dubnových dní zasahovali hasiči u 57 požárů lesů, polních porostů a trávy. Za stejné období loňského roku bylo takových případů 31. Příčinami vzniku požáru byly odhozený nedopalek či zápalka, zakládání ohňů v přírodě nebo spadlé elektrické vedení.

Hasiči upozorňují na to, že sucho bude pokračovat, nedoporučují proto rozdělávat ohně, a to ani o takzvaných čarodějnicích. Český hydrometeorologický ústav vydal pro Českou republiku kromě Moravskoslezského kraje výstrahu na zvýšené nebezpečí vzniku požárů.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist