https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kvuli-vlne-veder-uhynulo-v-uruguayi-minuly-tyden-za-tri-dny-na-400.000-slepic
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kvůli vlně veder uhynulo v Uruguayi minulý týden za tři dny na 400 000 slepic

19.1.2022 00:01 | MONTEVIDEO (ČTK)
V Uruguayi, kterou minulý týden sužovala rekordní vlna veder, uhynulo od čtvrtka do soboty kvůli horku na 400 000 slepic. Informovala o tom agentura EFE s odvoláním na sdružení chovatelů drůbeže. Podle šéfa této organizace Joaquína Fernándeze je to dosud největší úhyn slepic kvůli vedrům v zemi.
 

"Pamatuji si podobnou situaci před 15 lety, myslím, že to bylo na Vánoce, kdy také kvůli vedrům uhynulo velké množství slepic, ale zdaleka ne tak velké jako nyní. Toto je absolutně historický počet," řekl Fernández, který v oboru pracuje přes čtyřicet let.

Většina z uhynulých nosnic patřila chovatelům na jihu Uruguaye. Právě tam, ve městě Florida, koncem minulého týdne naměřili 44 stupňů Celsia, což bylo stejně jako dosavadní teplotní rekord z roku 1943 naměřený v severněji položeném městě Paysandú.

S nebývalou vlnou veder se minulý týden potýkali i na jihu Brazílie, v Argentině a Paraguayi, kde mají nyní léto.

Horka tento týden v Uruguayi vystřídaly záplavy. Po vydatných deštích, které přinesla studená fronta z Patagonie, se pod vodou ocitla řada ulic v Montevideu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist