https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/laborator-ticha-z-vystavy-expo-vystavuje-narodni-zemedelske-muzeum-v-praze
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Laboratoř ticha z výstavy Expo vystavuje Národní zemědělské muzeum v Praze

28.4.2016 09:54 | PRAHA (ČTK)
Instalaci expozice v prostorách Národního zemědělského muzea předcházela velmi složitá jednání a především pracná demontáž a nové postavení v pražské budově
Instalaci expozice v prostorách Národního zemědělského muzea předcházela velmi složitá jednání a především pracná demontáž a nové postavení v pražské budově
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Full Capacity
Národní zemědělské muzeum ve své budově v Praze na Letné představí novou expozici nazvanou Laboratoř ticha, která pochází ze světové výstavy Expo 2015 v Miláně. Speciální světla a akustické efekty v ní navozují atmosféru lesního ticha se vší jeho silou a magií. Expozice chce poukázat na život, který obklopuje hluk, a nutnost člověka se vrátit ke kořenům. Veřejnosti se poprvé otevře tento pátek.
 

Interaktivní expozice lesa, která v Miláně sklidila úspěch, odkrývá pomocí vyspělých technologií tajemství světa rostlin. Audiovizuální technologie reagují na chování návštěvníků a v závislosti na jejich pohybu jim předkládají pohledy od celkové úrovně lesního biotopu až do hlubokého detailu na úrovni rostlinných buněk.

Instalaci expozice v prostorách Národního zemědělského muzea předcházela velmi složitá jednání a především pracná demontáž a nové postavení v pražské budově, uvedlo v muzeum.


Přečtěte si rozhovor Instalace Český les na EXPO: Čím víc se zklidníte, tím víc toho zaznamenáte


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist