https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/labute-a-kachny-v-teplicich-utyral-podle-policie-neznamy-pachatel
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Labutě a kachny v Teplicích utýral podle policie neznámý pachatel

22.7.2022 18:57 | TEPLICE (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto | Victor Ranedo / Ekolist.cz
Labutě a kachny v Teplicích utýral k smrti neznámý pachatel, uvedla policie. Kvůli úhynu vodního ptactva v rybníku v Zámecké zahradě se na policii obrátilo město. Pitva, kterou dělal Státní veterinární ústav, zjistila, že ptactvo nezemřelo přirozeně, ale následkem zranění na hrudníku a krku. Lidé, kteří si všimli v období od 10. do 15. července, nebo i předtím, něčeho podezřelého, se mají obrátit na linku 158 nebo kteroukoliv policejní služebnu.
 

Přivolaná hlídka strážníků vyrazila k rybníku kvůli zraněné labuti poprvé 10. července. "Labuť byla odchycena a měla být předána do záchranné stanice. Po cestě však uhynula. V následujících pěti dnech byly v té samé oblasti nalezeny další čtyři uhynulé labutě, a dvě kachny," řekla Gazdošová.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist