https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lanskroun-vytvori-u-multifunkcniho-centra-novy-park
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lanškroun vytvoří u multifunkčního centra nový park

5.7.2020 00:02 | LANŠKROUN (ČTK)
Narcisy
Narcisy
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Město Lanškroun na Orlickoústecku na etapy opraví prostranství u multifunkčního centra L’Art, vytvoří tam nový park. Úpravy odhadem za 13 milionů korun potrvají do zimy, uvedla radnice.
 

Parkové úpravy navrhl zahradní architekt Zdeněk Sendler. V první etapě přijde na řadu oblast před Langerovou vilou a kolem parkovišť. Stavební firma postaví vsakovací příkop. Park se jím oddělí od Nádražní ulice. Následně zahradníci vysadí živý plot, který bude tvořit 225 habrů obecných.

"Barevnou kompozici mezi parkovací plochou a živým plotem dotvoří výsadba více než 5000 trvalek a trav, sasanky, zběhovce, kohoutky nebo šatery. Doplní je 20 175 kusů cibulovin, narcisy, krokusy a okrasné česneky," uvedla Jana Urbanová z radnice.

Po vegetační době, která skončí v listopadu, bude možné sázet i stromy. Architekt navrhl vysadit 17 vzrostlých stromů, javory, jírovce, sakury, buk a jerlín a především čtyři platany staré více než 30 let. Do úprav je zahrnutá i výsadba trávníků se žulovými okraji a vybudování mlatové cesty. Město také nakoupí lavičky nebo koše.

Multifunkční kulturní dům, tvořený Langerovou vilou z druhé poloviny 19. století a novou přístavbou, město otevřelo loni na jaře. Stavba ho stála 140 milionů korun bez DPH.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist