https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lego-hodla-prodavat-stavebnicove-kostky-z-recyklovanych-plastovych-lahvi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lego hodlá prodávat stavebnicové kostky z recyklovaných plastových lahví

24.6.2021 01:41 | KODAŇ (ČTK)
Z jedné litrové lahve bude podle firmy možné vyrobit zhruba deset standardních kostek Lego, napsala agentura Reuters.
Z jedné litrové lahve bude podle firmy možné vyrobit zhruba deset standardních kostek Lego, napsala agentura Reuters.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Dánský výrobce stavebnic Lego hodlá do dvou let začít prodávat stavebnicové kostky z recyklovaných plastových lahví. Oznámila to firma, která ve svých produktech ročně spotřebuje zhruba 100 000 tun plastů.

 

"Chceme, aby naše produkty měly pozitivní vliv na planetu, a to nejen hravostí, kterou podněcují, ale také použitými materiály," uvedl viceprezident podniku Tim Brooks, jenž je zodpovědný za postoj firmy k životnímu prostředí.

Lego hodlá používat recyklovaný materiál z plastových lahví, které mají v Evropě a Spojených státech potvrzení o bezpečnosti k uchovávání nápojů. Z jedné litrové lahve bude podle firmy možné vyrobit zhruba deset standardních kostek Lego, napsala agentura Reuters.

Společnost Lego je podle výše tržeb největším výrobcem hraček na světě. Jeden z výrobních závodů podniku je v Kladně, provoz tam zahájil v roce 2000. V kladenském závodě se stavebnice dekorují, kompletují se menší díly a balí. Další výrobní závody má firma v Dánsku, Mexiku a v Číně.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist