https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lesni-pozary-na-sibiri-ohrozuji-nektere-vesnice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lesní požáry na Sibiři ohrožují některé vesnice

8.8.2021 01:03 | MOSKVA (ČTK)
Požáry sužují ruské lesy každý rok, v posledních letech jsou však intenzivnější.
Požáry sužují ruské lesy každý rok, v posledních letech jsou však intenzivnější.
Kvůli lesním požárům na Sibiři se ocitlo v ohrožení více než deset vesnic, což přimělo ruské úřady k evakuaci některých obyvatel. Informuje o tom agentura AP.
 

Nejvíce je postižena republika Sacha (Jakutsko) na severovýchodě Sibiře, kde podle úřadů téměř stovka lesních požárů zasáhla území o rozloze 1,1 milionu hektarů. V jedné z vesnic oheň zachvátil několik domů a všichni její obyvatelé byli evakuováni.

Požáry sužují ruské lesy každý rok, v posledních letech jsou však intenzivnější. Za rostoucím počtem požárů stojí teplé počasí, které mnozí vědci připisují klimatickým změnám, a nedodržování bezpečnostních pravidel, píše AP.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist