https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lesy-cr-maji-v-praze-novou-muzejni-expozici-reaguji-v-ni-na-kalamitu-kurovce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lesy ČR mají v Praze novou muzejní expozici, reagují v ní na kalamitu kůrovce

9.5.2021 00:06 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK)
Lesy ČR také v expozici prezentují různé programy, například na návrat vody do lesů a krajiny či na návrat koní pro šetrné hospodaření v nepřístupném terénu.
Lesy ČR také v expozici prezentují různé programy, například na návrat vody do lesů a krajiny či na návrat koní pro šetrné hospodaření v nepřístupném terénu.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Lesy ČR (LČR)
Státní podnik Lesy České republiky (LČR) otevřel v Národním zemědělském muzeu v Praze na Letné novou stálou expozici o své činnosti. Prezentují v ní obnovu lesů po kůrovcové kalamitě, která od roku 2018 ničí lesy v České republice. Nová expozice nahradila v muzeu dočasnou instalaci státního podniku, která vznikla před pěti lety. ČTK to řekla mluvčí státního podniku Eva Jouklová. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi.
 

Expozice pod názvem Lesy pro budoucnost se skládá ze dvou částí. "V první stálé představujeme naše programy související se založením i ochranou nově vysazených lesů. Druhá část dává příležitost aktuálním tématům, jako je teď například jihomoravská oblast Soutoku," uvedl generální ředitel LČR Josef Vojáček.

Lidé by návštěvou expozice měli porozumět současné proměně lesů a vidět, co lesníci pro obnovu lesů dělají. Ukáže jim to, jak budou vypadat lesy, které státní lesy vysazují na mýtinách po kůrovci. Lidé se budou moci virtuálně podívat do šesti lokalit na podobu lesů za dvacet až třicet let.

Lesy ČR také v expozici prezentují různé programy, například na návrat vody do lesů a krajiny či na návrat koní pro šetrné hospodaření v nepřístupném terénu. Ukazují i program Vracíme sovy lesu, který je zaměřený na podporu populace sov coby přirozených predátorů přemnožených hrabošů likvidujících kořínky nově vysazených stromků.

Součástí expozice je i pozvání na další ročník akce Den za obnovu lesa, který by se měl konat letos na podzim. Na první ročník akce v říjnu 2019 přišlo sázet stromky a uklízet lesy 31 000 lidí. Loni se akce kvůli epidemii koronaviru nekonala.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist