https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lesy-cr-nedoporucuji-kvuli-silne-namraze-na-stromech-vstup-do-lesu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lesy ČR nedoporučují kvůli silné námraze na stromech vstup do lesů

30.1.2023 15:34 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK)
Foto | Babette Landmesser / Unsplash
Státní podnik Lesy České republiky (LČR) nedoporučuje lidem kvůli silné námraze na stromech vstup do lesů. Stromy, zejména vršky jehličnanů a větve listnáčů, se pod tíhou ledu lámou. ČTK to řekla mluvčí LČR Eva Jouklová. Podnik spravuje téměř polovinu lesů v zemi.
 

Silná námraza z mrznoucího deště a mlh pokryla stromy v posledních dnech zejména ve výškách nad 500 metrů nad mořem. Zlomení stromů hrozí například na Šumavě nebo na Bruntálsku, uvedla mluvčí.

Ledovka poškodila lesy například na konci roku 2014. Státní lesy tehdy objem poničeného dřeva odhadly na 100 000 metrů krychlových, tedy asi na 100 000 stromů. Nejvíce tehdy kalamita postihla jižní Čechy a Vysočinu. Poškozené dříví představovalo přes jedno procento z ročních těžeb podniku.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist