https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lesy-cr-opravily-pristup-na-skalni-vyhlidku-certovy-kameny-u-jeseniku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lesy ČR opravily přístup na skalní vyhlídku Čertovy kameny u Jeseníku

6.8.2023 00:30 | JESENÍK (ČTK)
Zdroj | Lesy ČR
Lesy ČR obnovily přístup na skalní vyhlídku Čertovy kameny u Jeseníku, která patří mezi oblíbené turistické cíle. Přístupová cesta na vrchol skaliska už byla ve špatném technickém stavu a vyžádala si náročnou opravu za bezmála 1,6 milionu korun. Na rekonstrukci přístupové cesty se Lesy ČR podílely s obcí Česká Ves, Sdružením cestovního ruchu Jeseníky a Olomouckým krajem, sdělil lesní správce z Jeseníku Filip Beneš.
 

"Kompletně jsme vyměnili uvolněné, opotřebované a poškozené stupně, sloupky, řetězy, podesty a žebříky a umístili jsme na stezku i tabule s pokyny pro bezpečný pohyb po vyhlídce," uvedl Beneš. Turisté se na Čertovy kameny, odkud je výhled na nedaleký Jeseník, Zlatohorsko, údolí Bělé i na Nyské jezero, dostanou od úpatí hory po stometrové stezce. Skalní útvar tvořený vyvřelým pegmatitem vyhledávají i horolezci.

Vyhlídka na skalisku byla zpřístupněna už před rokem 1898, tehdy pod názvem Harichstein podle příjmení tehdejšího majitele pozemku. Později se přejmenovala na Čertovy kameny. Původní dřevěné lávky byly v 50. letech minulého století nahrazeny ocelovými. "Ty už dosloužily. Nyní jsou vyměněné, takže se turisté na vyhlídku zase dostanou bezpečně," dodal Beneš.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist