https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lesy-cr-vytvorily-v-okoli-potoka-radunka-na-opavsku-sest-tuni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lesy ČR vytvořily v okolí potoka Raduňka na Opavsku šest tůní

14.6.2020 01:09 | OPAVA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Lesy ČR
V lesích a na loukách v okolí potoka Raduňka na Opavsku vytvořily Lesy ČR za téměř 750.000 korun bez DPH šest tůní. Zadržují vodu v krajině a prospívají vodomilným rostlinám i živočichům. Jde o součást vodohospodářského programu státního podniku Vracíme vodu lesu. ČTK to dnes sdělila mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.
 

Tři tůně bez přítoku a odtoku napájí spodní voda, další tři se napouští z potoka Raduňka. Pod tůněmi voda volně odtéká. Vedoucí správy toků Lesů ČR pro oblast povodí Odry Miroslav Kahánek uvedl, že každá tůň má pásmo navazující na okolní terén a další část hlubokou až 1,3 metru, v níž se bude držet voda i v období sucha. "Aby byl terén členitější, vytvořili jsme také osm opakovaně zaplavovaných prohlubní," uvedl Kahánek.

Na stavbu podnik dostal dotaci. Tříletý program Vracíme vodu lesu počítá s celkovými investicemi za více než miliardu korun a jeho cílem je obnovování malých rybníků, přírodních koryt potoků, tůní nebo rašelinišť.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist