https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/letadlo-z-dubaje-do-bagdadu-melo-zpozdeni-kvuli-medvedovi-v-nakladovem-prostoru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Letadlo z Dubaje do Bagdádu mělo zpoždění kvůli medvědovi v nákladovém prostoru

7.8.2023 11:06 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Irácký premiér Muhammad Súdání nařídil vyšetřit incident, který se stal v pátek na letišti v Dubaji. Letadlo iráckých aerolinií směřující do Bagdádu nabralo zpoždění poté, co se zjistilo, že v jeho nákladovém prostoru pobíhá medvěd. Informovala o tom agentura AP.
 

Letecká společnost Iraqi Airways v sobotu uvedla, že ve spolupráci s personálem mezinárodního letiště v Dubaji postupovala podle všech předpisů. Cestujícím se omluvila, stejně jako to udělal i kapitán letadla, když na palubě vznikl rozruch kvůli zpoždění. Kapitán uvedl, že důvodem je medvěd v nákladovém prostoru. Na letiště byli přivoláni veterináři, kteří zvíře uspali.

Aerolinky neuvedly, komu medvěd patřil, ani proč se dostal v nákladovém prostoru z klece.

Podle AP je mezi bohatými Iráčany, zejména v Bagdádu, oblíbenou zálibou chovat doma predátory. Bagdádská policie řešila také případy, kdy divoká zvířata majitelům utekla a potulovala se po ulicích, nebo skončila v kuchyni restaurací a pak na jídelním lístku.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist