https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/letosni-den-zeme-je-venovan-ochrane-zvirat-a-rostlin
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Letošní Den Země je věnován ochraně zvířat a rostlin

23.4.2019 00:12 | PRAHA (ČTK)
Den Země je celosvětový svátek, který začal v roce 1971 v USA. Lidé tehdy protestovali proti negativním dopadům průmyslového rozvoje na životní prostředí. / Ilustrační foto
Den Země je celosvětový svátek, který začal v roce 1971 v USA. Lidé tehdy protestovali proti negativním dopadům průmyslového rozvoje na životní prostředí. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Letošní celosvětový Den Země je věnován ochraně druhů zvířat a rostlin, kterým hrozí kvůli činnosti lidí vymírání. Podle organizátorů letošních akcí při příležitosti Dne Země z organizace Earth Day Network čelí značnému úbytku například i včely nebo řada druhů stromů a ptáků. Den Země se slaví každoročně 22. dubna. Protože letos připadl na Velikonoční pondělí, konaly se v Česku oslavy Dne Země na některých místech už dříve, nebo se uskuteční v následujících dnech.
 

V Praze se budou konat celodenní oslavy Dne Země dnes 23. dubna na Vyšehradě. Dopoledne bude věnováno přednostně žákům základních a mateřských škol a odpoledne široké veřejnosti. Tématem akce je předcházení vzniku odpadů.

Den Země je celosvětový svátek, který začal v roce 1971 v USA. Lidé tehdy protestovali proti negativním dopadům průmyslového rozvoje na životní prostředí. Později se svátek rozšířil do dalších zemí. Podle pořádající organizace se k němu připojuje 192 států a více než miliarda lidí.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist