https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lg-investuje-v-michiganu-1-7-mld.usd-na-rozsireni-zavodu-vyroby-baterii
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

LG investuje v Michiganu 1,7 miliard USD na rozšíření závodu výroby baterií

24.3.2022 11:10 | LANSING (USA) (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Jihokorejský výrobce baterií pro elektromobily LG Energy Solution v americkém státě Michigan investuje 1,7 miliardy dolarů (38,1 miliardy Kč) do rozšíření svého závodu. Do roku 2025 zde přibude 1200 pracovních míst, oznámila firma. Společnost zvažuje zřídit další závody na jihovýchodě USA, v Polsku a Číně, napsala agentura AP s odvoláním na dokument, v němž firma žádá místní správu o subvence.
 

Michiganský závod LG se nachází ve městě Holland, zhruba 250 kilometrů západně od Detroitu. Projekt získal státní dotaci 56,5 milionu dolarů a dvacetiletou daňovou úlevu 132,6 milionu dolarů. LG v Hollandu působí od roku 2009, ve státě Michigan pro ni pracuje 1500 lidí. Plánuje ve městě u Michiganského jezera postavit několik nových budov o celkové rozloze zhruba 13 hektarů.

Jihokorejská společnost má společné podniky s automobilkami General Motors a Stellantis. S první z nich staví závody v amerických státech Michigan, Ohio a Tennessee. Stellantis nepotvrdila zprávy, že společně s LG postaví továrnu na baterie v Ontariu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist