https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/liberec-bude-letecky-zjistovat-ktera-mista-ve-meste-se-prehrivaji
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Liberec bude letecky zjišťovat, která místa ve městě se přehřívají

3.8.2021 01:36 | LIBEREC (ČTK)
K přehřívání dochází obvykle vlivem husté zástavby, přítomností povrchů absorbujících teplo a také v důsledku nedostatku zeleně,.
K přehřívání dochází obvykle vlivem husté zástavby, přítomností povrchů absorbujících teplo a také v důsledku nedostatku zeleně,.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Liberec bude s pomocí letadla zjišťovat, kde jsou po městě takzvané tepelné ostrovy. Jde o lokality, jež se přehřívají a mají sníženou schopnost ochladit se, informoval mluvčí města Tomáš Tesař.
 

"K tomu dochází obvykle vlivem husté zástavby, přítomností povrchů absorbujících teplo a také v důsledku nedostatku zeleně," uvedl Tesař.

Data chce radnice získat v srpnu leteckým snímkováním, kdy několik hodin bude nízko nad městem létat malé letadlo typu Cessna. Podle Tesaře zatím není jisté, kdy se let uskuteční. "Termín leteckého snímkování bude určen na základě meteorologických podmínek pro letový provoz. Let se uskuteční pravděpodobně v dopoledních hodinách," dodal.

Výstupy z leteckého snímkování radnice využije pro vytvoření takzvané adaptační strategie v souvislosti se změnou klimatu. Její vypracování si vyžádá skoro 1,4 milionu korun, z 90 procent náklady zaplatí město ze získané dotace. "Finální verze bude předložena zastupitelstvu města ke schválení a bude sloužit jako jeden z výchozích dokumentů pro zpracování následných koncepčních a strategických dokumentů města, například pro územní plán, urbanistické a architektonické studie, komplexní model nakládání s vodami a podobně,“ uvedla již dříve náměstkyně Radka Loučková Kotasová (ANO).


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist