https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/liberec-kvuli-horku-pozastavil-od-zacatku-leta-celoplosne-seceni-travniku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Liberec kvůli horku pozastavil od začátku léta celoplošné sečení trávníků

14.7.2023 12:22 | LIBEREC (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Stotisícový Liberec kvůli horku a suchu pozastavil od začátku léta celoplošná sečení trávníků na pozemcích města. Pracovníci městských technických služeb (TSML) dělají jen takzvané mozaikové seče anebo nesekají vůbec, řekl náměstek primátora Jiří Šolc (ANO).
 

"Abychom fauně a flóře dali nějakou možnost přežít. A povšimněte si, že také kolem stromů necháváme trávu delší, aby kořenový systém stromů byl více ochráněn," řekl Šolc. Omezení by podle něj mělo platit po celé letní období, záležet bude na počasí.

Pro lepší klima jezdí navíc po Liberci od začátku léta stejně jako v minulých letech cisterny. "Jakmile je více než 28 stupňů Celsia, tak vyráží naše dvě cisterny. Jedna má spodní trysky, které zkrápí ulice, a jedna má vrchní trysky, které provlhčují vzduch," uvedl náměstek. Voda do cisteren se bere z Harcovského potoka, z malé nádrže před vypuštěnou přehradou. "Za osmihodinovou směnu se tam cisterna otočí asi šestkrát. A snažíme se ochránit lokality, kde je největší teplo, to znamená je tam nejvíce zpevněných ploch a nejméně zeleně. Takže zejména centrum města, ale i některá sídliště," dodal Šolc.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist