https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/liberec-opravuje-lesni-koupaliste-a-pripravuje-obnovu-lesnich-cest-v-lidovych-sadech
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Liberec opravuje koupaliště a připravuje obnovu lesních cest v Lidových sadech

22.1.2018 13:00 | LIBEREC (ČTK)
Nejdřív koupaliště, potom lesní cesty a pak parkoviště.
Nejdřív koupaliště, potom lesní cesty a pak parkoviště.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Opravu zničených lesních cest a výstavbu nové připravují Městské lesy Liberec v turisticky atraktivní oblasti Lidových sadů. Za zhruba osm milionů korun by se mělo příští rok pracovat skoro na čtyřech kilometrech. Liberec se na projekt pokusí získat dotaci.
 

"Opravené cesty nebudou sloužit jen pro lesní hospodářství, ale i pro turisty, kteří navštěvují tuto oblast," uvedl ředitel příspěvkové organizace Městské lesy Liberec Jiří Bliml.

Pro lesníky je zásadní oprava 1,5 kilometru dlouhé cesty, která vede od vodárny u přírodního amfiteátru ke slunečním lázním. "Pro nás je to páteřní cesta. Je v hodně špatném stavu a momentálně neprůjezdná," řekl ředitel městské organizace. Cesta je podle něj poškozená erozí a opravit je nutné i propustky. "Po opravě bude splňovat parametry odvozní cesty," dodal Bliml.

Podle něj chtějí příští rok opravit i jednu cestu k Liberecké výšině a další od Skautského pramene. Nový, zhruba šestisetmetrový úsek by měl vést od páteřní cesty směrem k lomu. "Nám to výrazně zlepší dostupnost do lesních porostů v této části. Nyní je takřka nemožné se tam dostat," dodal. Nová cesta bude mít, stejně jako opravené, jako povrch žulový perk.

Dotaci se pokusí Liberec získat z programu Státního zemědělského intervenčního fondu, pokrýt by mohla až 80 procent nákladů. "Projekt je součástí úsilí o komplexní zlepšení stavu celého území Lidových sadů," řekl náměstek primátora Jan Korytář (Změna pro Liberec). Nejviditelnější změnu prodělává nyní Lesní koupaliště. Areál byl uzavřen v roce 2001, od letošního léta se tam ale budou moci lidé opět koupat díky pětimilionové investici do opravy původní bazénové vany. Areál chce radnice ještě dále zatraktivnit. V plánech je například vybudování dvou beachvolejbalových hřišť, ohniště s amfiteátrem či vytvoření vodních prvků pro děti vedle koupaliště. Úprav by měla doznat i Tichá stezka, která vede ke koupališti, i tam by měly přibýt vodní prvky.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist