https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/liberec-se-chysta-zvysit-poplatek-za-odpady-ze-492-na-720-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Liberec se chystá zvýšit poplatek za odpady ze 492 na 720 korun

15.11.2019 00:09 | LIBEREC (ČTK)
Stotisícový Liberec se chystá zvýšit roční poplatek za likvidaci komunálního odpadu od příštího roku ze 492 na 720 korun na osobu. / Ilustrační foto
Stotisícový Liberec se chystá zvýšit roční poplatek za likvidaci komunálního odpadu od příštího roku ze 492 na 720 korun na osobu. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | Maaark / Pixabay
Stotisícový Liberec se chystá zvýšit roční poplatek za likvidaci komunálního odpadu od příštího roku ze 492 na 720 korun na osobu. Vyplývá to z návrhu novely vyhlášky, kterou vedení radnice poslalo na vědomí svému jedinému městskému obvodu - Vratislavicím nad Nisou.
 

Náměstek libereckého primátora Zbyněk Karban (ANO) ve středu řekl, že novelou vyhlášky se budou radní zabývat příští týden a zastupitelstvo na konci listopadu. Jedním z důvodů zdražení jsou podle něj rostoucí náklady, poplatek za odpad se v Liberci naposledy zvyšoval v roce 2006. "Za ty roky šly ceny nahoru a naše výdaje za odpady neustále rostou," uvedl Karban.

Město od obyvatel ročně vybere na poplatcích za odpady zhruba 44 milionů korun, doplatek města od roku 2010 ale stoupl za tu dobu na dvojnásobek z deseti na 20 milionů korun. Zatímco v roce 2010 stál sběr a svoz netříděného komunálního odpadu v krajském městě 54,3 milionu korun, loni to bylo už 64,4 milionu.

V Libereckém kraji více peněz za likvidaci odpadu zaplatí od příštího roku obyvatelé Semil. Tamní zastupitelé schválili tento týden zvýšení poplatku z 500 na 600 korun za rok. Důvody jsou obdobné jako v Liberci. "Nechceme, aby veškerou tíži nákladů na likvidaci odpadu neslo město," řekla starostka Lena Mlejnková (Volba pro Semily). Naposledy se poplatek za odpad zvyšoval v Semilech roce 2005, náklady na jeho svoz a likvidaci se přitom stále zvyšují, dodala starostka.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist