https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lide-mohou-do-10.rijna-nominovat-psi-hrdiny-v-ankete-statecne-psi-srdce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lidé mohou do 10. října nominovat psí hrdiny v anketě Statečné psí srdce

17.9.2023 00:34 | PRAHA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Do ankety Statečné psí srdce mohou lidé do 10. října nominovat psy, kteří zachránili lidský život nebo pomohli nemocným. Pořadatelé přijímají nominace na e-mailové adrese nominace@statecnepsisrdce.cz. Slavnostní vyhlášení třináctého ročníku ankety, ve které byli v minulých ročnících za mimořádné činy oceněni psi různých plemen, se uskuteční 24. října na Vyšehradě.
 

Mezi soutěžní kategorie patří: Záchranný čin služebních psů, Záchranný čin laiků, Spící srdce (ocenění in memoriam) a Pomáhající srdce - dlouhodobě pomáhající psi. O vítězích rozhodne odborná porota. Vítězové jednotlivých kategorií Statečného psího srdce automaticky postupují do nominace na ocenění Zlatý záchranářský kříž, které oceněným předává na Pražském hradě prezident republiky.

Vloni si ocenění odneslo pět psích hrdinů. Třeba fenka Brigitte v létě našla seniorku ztracenou v brdských lesích a Broník zachránil svého pána před tornádem na jižní Moravě. Oceněna byla i fenka zlatého retrívra Airys působící v Česku i na Ukrajině jako canisterapeutický pes.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist