https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lide-mohou-koupi-reprodukce-obrazu-podporit-vysadbu-stromu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lidé mohou koupí reprodukce obrazu podpořit výsadbu stromů

27.11.2023 17:08 (ČTK)
Ilustratční foto
Ilustratční foto
Foto | Francesco Lo Giudice / Unsplash
Zájemci mohou koupí reprodukce obrazu od trojice českých autorů podpořit výsadbu stromů v krajině. Získané peníze totiž poputují do veřejné sbírky Sázíme budoucnost, za kterou stojí Nadace Partnerství, informovala koordinátorka ankety Strom roku Kateřina Bolečková. Nadace prostřednictvím iniciativy Sázíme budoucnost financuje vysazování stromů mimo les.
 

Nadace oslovila pro namalování obrazů trojici českých umělců. Zájemci mohou získat reprodukci vybraného díla, jde o koláž od známého českého ilustrátora, přírodovědce a dobrodruha Jana Dungela, dílo z pera svébytného moravského výtvarníka, spisovatele a režiséra Rostislava Pospíšila nebo barvitý počin jedné z nejvýraznějších českých malířek mladé generace Lu Jindrák Skřivánkové.

"Díky Vašim darům vysadí obce, školy, ale i skauti, dobrovolní hasiči nebo nadšení rodiče nové stromy. Aleje, sady nebo remízky pomohou ke zdravější krajině. Stromy na náměstích a návsích zase zmírní horko a přinesou stín tam, kde žijeme," uvedla Bolečková.

Kupující konkrétně získají v e-mailu do několika minut tisková data a svolení k reprodukci díla, originální dárkový certifikát Sázíme budoucnost a také potvrzení o daru, díky kterému lze snížit základ daně. Cena je 1000 korun. Za příplatek 600 korun si lze pak pořídit už vytištěný a zarámovaný obraz.

Nadace přišla s iniciativou Sázíme budoucnost před čtyřmi lety, jen za loňský rok dobrovolníci vysadili 1,7 milionu stromů. Do výsadeb se za celou dobu zapojily desítky tisíc lidí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist