https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lide-mohou-navrhovat-osobnosti-na-cenu-reditele-krnap
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lidé mohou navrhovat osobnosti na Cenu ředitele KRNAP

25.12.2016 11:02 | VRCHLABÍ (ČTK)
Lidé mohou návrhy na čestné ocenění podávat písemně či e-mailem, nominace by měly obsahovat jméno navrhovaného, stručné zdůvodnění nominace, kontakt na navrhovatele a nejlépe také kontakt na nominovaného
Lidé mohou návrhy na čestné ocenění podávat písemně či e-mailem, nominace by měly obsahovat jméno navrhovaného, stručné zdůvodnění nominace, kontakt na navrhovatele a nejlépe také kontakt na nominovaného
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Radek Drahný / KRNAP
Lidé mohou až do 15. února navrhovat osobnosti na Cenu ředitele Správy Krkonošského národního parku (KRNAP). Ocenění za rok 2016 bude uděleno 13. dubna příštího roku, informoval ČTK mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.
 

Podle mluvčího je cena udělována jako výroční čestné ocenění zpravidla pěti osobnostem, které se významným způsobem zasloužily o rozvoj Krkonošského národního parku a regionu Krkonoš v jakékoli oblasti občanského a profesního života. "Především za významné počiny na poli ochrany přírody, vědy, výchovy a vzdělávání, záchrany lidí v horách a podobně," uvedl Drahný.

Lidé mohou návrhy na čestné ocenění podávat písemně či e-mailem, nominace by měly obsahovat jméno navrhovaného, stručné zdůvodnění nominace, kontakt na navrhovatele a nejlépe také kontakt na nominovaného. Cenu symbolizuje diplom a soška představující nejstarší známou podobu ducha hor Krakonoše podle mapy Martina Helwiga ze 16. století.

Například letos na jaře ocenění získalo šest osobností - botanik Jan Jeník, organizátoři kulturního dění v Pasekách nad Jizerou manželé Josef a Jarmila Waldmannovi, geobotanička Milena Kociánová, dlouholetý člen Horské služby Krkonoše Roman Odvárko a posmrtně bývalý vedoucí odboru ochrany přírody Správy KRNAP Vladimír Šatný. V předchozích ročnících cenu obdrželi například spisovatelka Marie Kubátová, fotograf Jiří Havel či lavinový expert Valerián Spusta.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist