https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lide-mohou-o-vikendu-pomoci-obnovit-les-v-brnenske-obore-holedna
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lidé mohou o víkendu pomoci obnovit les v brněnské oboře Holedná

6.5.2022 15:44 | BRNO (ČTK)
S výsadbou až 6000 sazenic stromů v brněnské oboře Holedná mohou v sobotu pomoci lidé při akci Sázíme stromy pro Brno. Sazenice, mezi nimiž převažují duby, poslouží na obnovu lesa tam, kde jej poškodil kůrovec, informoval brněnský magistrát. Pořadatelem akce je městská společnost Lesy města Brna.
 

"Snahou lesníků je vykácené holiny co nejdříve zalesnit. Na sobotu 7. května jsme proto společně připravili akci pro veřejnost, při které budeme v Oboře Holedná sázet nový les. Máme nachystáno přibližně 6000 sazenic, mezi nimiž je nejvíce zastoupen dub a v menším množství i buk," uvedl náměstek brněnské primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

Vzhledem k tomu, že v okolí obory není dostatečný počet parkovacích míst, doporučují pořadatelé lidem využít hromadnou dopravu, brněnský dopravní podnik v sobotu posílí spoje jedoucí k oboře. Přesné místo a přístupové cesty jsou zobrazené na internetové mapě.

V oboře budou umístěny i směrovky, které lidem usnadní orientaci. Pro rodiny s menšími dětmi a lidi se sníženou pohyblivostí bude od ohrady s divočáky jezdit na místo vláček zapůjčený z brněnské zoo. Potřebné nářadí lidem zapůjčí Lesy města Brna, lidé by měli mít hlavně vhodnou obuv a pracovní rukavice. Podrobnosti pořadatelé zveřejňují na facebookovém profilu události.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist