https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lide-mohou-podporit-peci-o-krkonose-zakoupenim-samolepky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lidé mohou podpořit péči o Krkonoše zakoupením samolepky

28.7.2020 07:58 | VRCHLABÍ (ČTK)
Podle zástupců národního parku je k tomuto kroku inspirovali návštěvníci Krkonoš, kteří chtějí při péči o Krkonoše pomoci, ale nevědí jak.
Podle zástupců národního parku je k tomuto kroku inspirovali návštěvníci Krkonoš, kteří chtějí při péči o Krkonoše pomoci, ale nevědí jak.
Licence | Volné dílo (public domain)
Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) vydala samolepky s textem Podporuji Krkonošský národní park. Zakoupením samolepky lze podpořit péči o Krkonoše. ČTK to sdělil mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný. Samolepky budou k dispozici v nominální hodnotě 100, 500 a 1000 korun.
 

"Každá samolepka má vlastní číselné označení, jedná se o ceninu. Tyto dary budou účetně evidovány a nakonec je použijeme ke konkrétnímu účelu. Jak byl dar využit, zveřejníme," uvedl ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch.

Podle zástupců národního parku je k tomuto kroku inspirovali návštěvníci Krkonoš, kteří chtějí při péči o Krkonoše pomoci, ale nevědí jak.

"Dostáváme od nich dopisy v tomto duchu: Právě jsme se vrátili z návštěvy KRNAP, jsme nadšeni z vybavení pro návštěvníky, z naučných stezek, odpočinkových míst, opravených cest a rádi bychom přispěli nějakým finančním darem na péči o Krkonoše. V reakci na ně jsme se rozhodli vydat speciální samolepky," uvedl Drahný.

Správa KRNAP v posledních letech investovala do oprav desítek kilometrů cest, turistických chodníků a další turistické infrastruktury stovky milionů korun. Investice do infrastruktury souvisí se zvyšujícími se počty turistů v nejvyšších českých horách a především s ochranou přírody.

Krkonošský národní park patří mezi návštěvníky nejzatíženější národní parky v Evropě a jeho návštěvnost stále roste. V roce 2018 park a jeho ochranné pásmo navštívilo 3,78 milionu lidí, kteří tam dohromady strávili 11,8 milionu dní.

KRNAP vznikl v roce 1963 a společně s polským parkem tvoří největší chráněnou přírodní oblast ve střední Evropě.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist