https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lide-mohou-prihlasovat-stromy-do-dalsiho-rocniku-souteze-o-ten-nejsympatictejsi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lidé mohou přihlašovat stromy do dalšího ročníku soutěže o ten nejsympatičtější

1.4.2023 01:54 (ČTK)
Titul Strom roku 2022 získala třísetletá hrušeň hnilička z Drásova na Příbramsku.
Titul Strom roku 2022 získala třísetletá hrušeň hnilička z Drásova na Příbramsku.
Zdroj | Nadace Partnerství - Strom roku
Zájemci mohou ode dneška přihlásit své oblíbené stromy do 22. ročníku ekologické ankety Strom roku. Veřejnost v ní vybírá nejsympatičtější strom v Česku. Přihlášky lze podávat do konce května, porota pak vybere deset finalistů, oznámil za pořadatelskou Nadaci Partnerství David Kopecký. Titul Strom roku 2022 získala třísetletá hrušeň hnilička z Drásova na Příbramsku.
 

Změnou oproti předchozím ročníkům je, že hlasování nebude zpoplatněné, veřejnost bude moci na stromy přispívat jen podle svého uvážení. Do finále také postoupí desítka stromů na místo původních dvanácti. Nominace mohou lidé podávat na www.stromroku.cz.

"Přihláškou do ankety Strom roku zviditelníte nejen samotný strom, ale i jeho okolí a komunitu kolem něj. Místa, kde rostou naši finalisté, se často stávají vyhledávanými turistickými cíli," uvedla koordinátorka ankety Kateřina Bolečková.

Nominovat stromy lze do konce května, začátkem června pak desítku nejzajímavějších vybere porota. Hlasování veřejnosti začne ve druhé polovině července, vítěze nadace oznámí ve druhé polovině října. Vítěz získá odborné ošetření a postup do zimního celoevropského kola.

Titul Strom roku 2022 získala třísetletá hrušeň hnilička z Drásova na Příbramsku, která roste poblíž bývalé uranové šachty. Na druhém místě v ekologické anketě o nejsympatičtější dřevinu ČR skončil javor babyka z Ústí nad Orlicí, na třetím takzvaná sousedská hruška z Kralic nad Oslavou na Třebíčsku. V anketě hlasovalo zhruba 6500 lidí, kteří vybírali z finálových 12 stromů z osmi krajů. Pro vítězný strom jich hlasovalo téměř 2500.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist