https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lide-na-chebsku-a-sokolovsku-v-noci-opet-citili-zemetreseni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lidé na Chebsku a Sokolovsku v noci opět cítili zemětřesení

24.8.2018 00:40 | CHEB (ČTK)
Lidé na Chebsku a Sokolovsku dnes v noci po třech měsících opět cítili zemětřesení. / Ilustrační foto
Lidé na Chebsku a Sokolovsku dnes v noci po třech měsících opět cítili zemětřesení. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Lidé na Chebsku a Sokolovsku dnes v noci po třech měsících opět cítili zemětřesení. Nejsilnější otřesy přišly kolem 1:30, obyvatelé zaznamenali nepříjemné dunění a chvění nebo i zapraskání domu. Podle automatické lokalizace Evropsko-středozemního seismologického centra (EMSC) dosáhl otřes magnituda 3,7 z desetibodové stupnice. Jde zřejmě o pokračování zemětřesného roje z května letošního roku, řekla Petra Adamová z Geofyzikálního ústavu Akademie věd ČR.
 

"Podle našich měření dosáhlo zemětřesení magnituda 3,2. Škody zatím nikdo nenahlásil," řekla Adamová. Epicentrum zemětřesení bylo podle Geofyzikálního ústavu u Nového Kostela v hloubce 6,65 kilometru. Otřesy pocítily stovky lidí v Chebu, Lubech, Habartově, Krajkové či Sokolově. Zaznamenali je ale lidé i ve vzdálenějších lokalitách, například na Tachovsku, u Nejdku na Karlovarsku nebo u Kadaně na Chomutovsku.

Zemětřesný roj se na Chebsku naposledy objevil letos v květnu, kdy se otřesy o různé síle objevovaly opakovaně po dobu dvou týdnů. Nejsilnější zemětřesení tehdy přesáhlo magnitudo čtyři.reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist