https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lide-nesouhlasi-s-global-street-party
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lidé nesouhlasí s Global Street Party

4.9.1998 08:30 | PRAHA (EkoList)
Více než třetina občanů považuje zásah policie při květnové Global Street Party v Praze za přiměřený.
 

Vyplývá to z výsledků průzkumu, které zveřejnil Institut pro výzkum veřejného mínění (IVVM). Jako přiměřený hodnotí zásah 34% dotázaných, jako příliš tvrdý 19%. 12% respondentů se pak domnívá, že zásah byl příliš mírný.

Zásah proběhl podle 10% lidí včas, podle 4% příliš brzy. Téměř 50% lidí má opačný názor, tedy že zásah proběhl pozdě. Chování demonstrantů vnímá jako přiměřené pouhých 11% dotázaných. Jako nepřiměřené pak 54% občanů.

S důvody, proč se demonstrace konala, souhlasí 26% lidí, nesouhlasí 35% dotázaných. 39% lidí nevědělo, jaké důvody k demonstraci vedly.


reklama

 
Jakub Kašpar

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist