https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lide-poslali-ve-prospech-zoo-na-ukrajine-zatim-asi-3-5-milionu-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lidé poslali ve prospěch zoo na Ukrajině zatím asi 3,5 milionu korun

27.3.2022 01:04 | PRAHA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Lidé poslali ve prospěch zoologických zahrad na Ukrajině prostřednictvím veřejné sbírky s názvem Pomáháme jim přežít zatím asi 3,5 milionu korun. Veřejnou sbírku na pomoc ukrajinským chovatelským zařízením vypsala zoo v Praze spolu s Unií českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO).
 

Na sbírku s názvem Pomáháme jim přežít, jejíž podúčet je určen na podporu ukrajinských zoo, mohou zájemci přispívat libovolnými částkami. Sbírka má číslo účtu 43-6804660247/0100 a do zprávy pro příjemce je třeba uvést "Ukrajina". Sbírku podle ředitele zoo v pražské Troji podporují všechny členské organizace UCSZOO.

Za finanční dary zoo pořizuje krmivo a veterinární potřeby, jejichž zásilky z Česka posílá ukrajinským chovatelům zvířat. Zatím podle ředitele pražské zoologické zahrady Miroslava Bobka putovaly na Ukrajinu přes Varšavu tři transporty s materiální pomocí.

Zájemci mohou přispět na podporu chovatelských zařízení na Ukrajině mimo jiné rovněž nákupem takzvané charitativní vstupenky a na podporu zoo na Ukrajině putuje i výtěžek z benefičních prohlídek vybraných expozic pražské zoo.

Ženy a děti, které do Česka přišly z válkou zasažené Ukrajiny, mohou od pondělí 28. února využít vstupného do zoo za symbolickou jednu korunu. Zatím možnosti využilo podle ředitele trojské zoo asi 20 000 ukrajinských žen a dětí. Pro zvýhodněné vstupné je potřeba se prokázat ukrajinským pasem nebo občanským průkazem.

Zoologická zahrada v pražské Troji je příspěvkovou organizací hlavního města. Loni ji navštívilo 962.987 návštěvníků, zhruba o 110 000 víc než v roce 2020. Zahrada je členem Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA).


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist