https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lide-uz-mohou-hlasovat-v-ankete-o-strom-roku-2020
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lidé už mohou hlasovat v anketě o Strom roku 2020

21.7.2020 13:58 | BRNO (ČTK)
Otec lesů - Vrakodávný veledub, finalista Stromu roku 2020
Otec lesů - Vrakodávný veledub, finalista Stromu roku 2020
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Marek Olbrzymek / Nadace Partnerství
Lidé mohou počínaje dneškem hlasovat v anketě o Strom roku 2020. Do finále postoupilo 12 stromů z devíti krajů, usilují o postup do evropského kola soutěže. Loňský titul získala Chudobínská borovice na Žďársku, která se následně stala i Evropským stromem roku.
 

Hlasovat lze přes web. "O vítězi rozhoduje hlavně schopnost ambasadorů stromů přesvědčit své okolí. Jak ukázal příklad loňské vítězky Chudobínské borovice ze Žďárska, kdy její fanoušci byli schopni nadchnout celou Vysočinu a nakonec i celou republiku a potažmo i Evropu. V rámci letošního ročníku budou moci lidé podpořit stromy přes online darem nebo pomocí DMSky," uvedla koordinátorka ankety Silvie Zeinerová Sanža. Doplnila, že díky tomu se staré a památné stromy v anketě stanou symbolicky kmotry a kmotrami stromů nových. Vybrané peníze totiž Nadace Partnerství napřesrok rozdělí na výsadbové granty pod hlavičkou iniciativy Sázíme budoucnost.

Hlasování o vybrané dvanáctce je v plánu do poloviny října, ještě v říjnu nadace vyhlásí vítěze. Poslední týden hlasování bude už tradičně tajný.

Titul Strom roku 2019 získala Chudobínská borovice rostoucí nad břehem Vírské přehrady na Žďársku. V anketě hlasovalo více než 16.000 lidí, kteří vybírali z finálových 12 stromů z devíti krajů. Pro vítězný strom jich hlasovalo téměř 4400. Chudobínská borovice se následně stala i Evropským stromem roku, do Česka zamířil tento titul poprvé v desetileté historii ankety.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist