https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lide-v-moravskoslezskem-kraji-vysadi-nova-stromoradi-javoru-a-hrusni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lidé v Moravskoslezském kraji vysadí nová stromořadí javorů a hrušní

7.10.2018 00:23 | PRAHA (Ekolist.cz)
Arnika s místními dobrovolníky v listopadu vysadí podél silnice v Kopytově javorové stromořadí a tradiční odrůdy hrušní v Jeseníku nad Odrou.
Arnika s místními dobrovolníky v listopadu vysadí podél silnice v Kopytově javorové stromořadí a tradiční odrůdy hrušní v Jeseníku nad Odrou.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Marcela Klemensová / arnika.org
Arnika s místními dobrovolníky v listopadu vysadí podél silnice v Kopytově javorové stromořadí a tradiční odrůdy hrušní v Jeseníku nad Odrou. Lidé mohou na výsadbu přispět v pátém ročníku sbírky Lopatka pro alej, která pomůže pokrýt výdaje na pořízení kvalitních sazenic, kůlů a dalších ochranných prvků i pracovního vybavení pro dobrovolníky. Symbolickou lopatku je možné darovat do 3. listopadu 2018.
 

„Naši krajinu si nedokážu bez stromořadí představit a věřím, že ani mnozí další milovníci stromů. Prosím, přispějte do sbírky a pomozte nám s dobrovolníky a místními spolky vracet stromy do krajiny,“ říká Marcela Klemensová z Arniky. Sbírku Lopatka pro alej pořádá Arnika a je součástí celostátní kampaně Zachraňme stromy, jejímž cílem je zastavit úbytek stromořadí v naší krajině.

V Jeseníku nad Odrou ekologové s Českým svazem ochránců přírody Studénka a dobrovolníky vysadí za podpory obce 50 hrušní. Doplní tak stávající stromořadí ovocnými stromy, které zvýší druhovou pestrost a jsou odolné proti jmelí, a díky tomu přispějí k obnově tradičního využívání ovoce v Poodří. Za pár let se navíc v hrušních vytvoří dutiny, ve kterých najde domov například ohrožený a vzácný brouk páchník hnědý i další živočichové.

Na sázení v Kopytově u soutoku Odry a Olše podél silnice od točny po bohumínskou čističku odpadních vod se budou podílet také místní hasiči a dobrovolníci. 31 babyk a pamětní lípa ke stému výročí vzniku Československa oživí krajinu a v zimě pomohou řidičům v orientaci.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist