https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lide-v-nymburce-maji-nove-k-dispozici-kontejnery-na-pouzity-tuk
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lidé v Nymburce mají nově k dispozici kontejnery na použitý tuk

2.10.2019 00:07 | NYMBURK (ČTK)
Lidé v Nymburce mají od včerejška k dispozici nové kontejnery určené ke sběru jedlých olejů a tuků. / Ilustrační foto
Lidé v Nymburce mají od včerejška k dispozici nové kontejnery určené ke sběru jedlých olejů a tuků. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Pardubice.eu
Lidé v Nymburce mají od včerejška k dispozici nové kontejnery určené ke sběru jedlých olejů a tuků. Lidé dosud mohli použité oleje odkládat pouze ve sběrném dvoře. Nyní ve městě přibylo deset nových míst s kontejnery, oznámil včera mluvčí radnice Petr Černohous.
 

"Rozšířením stávající služby chtějí radnice a technické služby předcházet ucpávání kanalizací a podpořit recyklaci tohoto biologicky rozložitelného odpadu," řekl místostarosta Bořek Černý (Nymburk s klidem). "Pozitivní reakce na zavedení této služby nás potěšily a jsme rádi, že občané tuto novinku vítají," doplnil. Deset míst, kde jsou kontejnery na oleje umístěny, vytipovaly technické služby.

Oleje a tuky musí být podle Černohouse zbavené hrubých nečistot, například zbytků jídla. Vkládat do kontejneru se musí v uzavíratelných plastových nádobách, nejlépe v PET lahvích.

Povinnost sběru jedlých tuků a olejů mají obce až od 1. ledna 2020. V Nymburce byla ale tato služba zajištěna již od roku 2006, kdy mohli lidé chodit s oleji do sběrného dvora.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist