https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lide-v-pribrami-si-budou-moci-zasadit-rodinne-stromy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lidé v Příbrami si budou moci zasadit rodinné stromy

31.7.2020 01:43 | PŘÍBRAM (ČTK)
Lidé v Příbrami si budou moci zasadit takzvané rodinné stromy. Jejich pořízení si zájemci sami zaplatí, správce zeleně jim poskytne zeminu, kompost, ochranu kmene či kotvení, informovala mluvčí radnice Eva Švehlová.
 

"Setkáváme se s návrhy, že by si sami občané chtěli na nějakém místě vysadit svůj strom. Jde o myšlenku, která se nám líbí, a proto jsme se rozhodli tuto možnost občanům města nabídnout. Takto vysazené stromy budou stromy rodinnými, budou opatřeny jmenovkou," uvedl starosta Jan Konvalinka (za ANO).

Místo pro vysazení stromu mohou vybrat sami zájemci, souhlasit s tím musí odbor životního prostředí a správce zeleně. Druhou variantou je výsadba na předem vybraném místě, kdy jde o liniovou výsadbu na pozemku města. Vybrané lokality jsou v prostoru od Brodské ulice kolem hřiště směrem na Zdaboř a dále prostor od kruhového objezdu k rybníku Kaňka.

Cena alejových stromů s minimálním obvodem kmínku 10 až 12 centimetrů se podle druhu pohybuje od 2500 do 3500 Kč. Péči v liniové výsadbě bude zajišťovat správce zeleně, u výsadby jednotlivých stromů bude péče včetně zalévání na lidech zapojených do projektu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist