https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lide-z-bele-na-opavsku-nechteji-piskovnu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lidé z Bělé na Opavsku nechtějí pískovnu

30.5.2001 13:53 | OSTRAVA (ČIA)
Protestem před budovou Obvodního báňského úřadu v Ostravě dnes desítky obyvatel Bělé na Opavsku daly najevo svůj nesouhlas se záměrem zahájit v těsném sousedství obce těžbu písku. Starosta Bělé Karel Krupa za všechny uvedl, že lidé se bojí především zhoršení kvality životního prostředí. Středečnímu protestu předcházely v Bělé už dvě podpisové akce, proti nové pískovně je nejméně 700 lidí.
 

Záměr těžit v těsném sousedství Bělé písek zveřejnila společnost Bělská pískovna už v roce 1997. Podle Kroupy získala firma v té době předběžný souhlas s těžbou od tehdejšího vedení obce Bělá. "Přesto, že je to protiprávní, zastánci pískovny s tím dnes argumentují," informoval Kroupa. Obyvatelé Bělé se obávají vysoké prašnosti i toho, že těžbou písku obec ztratí podzemní vodu, na které je závislá.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist