https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lide-z-horniho-jeleni-mohou-adoptovat-vysadbu-novych-stromu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lidé z Horního Jelení mohou "adoptovat" výsadbu nových stromů

13.8.2020 02:37 | HORNÍ JELENÍ (ČTK)
Lidé svým výběrem stromů a keřů ovlivňují, jak bude výsledný projekt vypadat. Mezi stromy vítězí jednoznačně lípa a dub. Vznikne celá alej z planých jabloní, žádaným stromem je i starodávná moruše.
Lidé svým výběrem stromů a keřů ovlivňují, jak bude výsledný projekt vypadat. Mezi stromy vítězí jednoznačně lípa a dub. Vznikne celá alej z planých jabloní, žádaným stromem je i starodávná moruše.
Lidé v Horním Jelení zaplatí výsadbu více než třicítky stromů, k tomu také keřů a trvalek u Dolního rybníku. Adopci, jejímž prostřednictvím lidé přispějí, spustila skupina dobrovolníků. Sázení začne na podzim. ČTK to řekla Barbora Mádrová z dobrovolnické skupiny.
 

"Nápad vznikl, když se po koronavirovém období města ocitla v tíživé finanční situaci. Napadlo nás, že bychom mohli převzít větší zodpovědnost a nečekat jen na čísi dotace," uvedla Mádrová.

Zakoupený strom mohou lidé pojmenovat, v plánu výsadby ponese navržené jméno. Největší zájem o adopci projevily rodiny, které mají k regionu vztah. Zájem byl podle Mádrové velký.

"Lidé svým výběrem stromů a keřů ovlivňují, jak bude výsledný projekt vypadat. Mezi stromy vítězí jednoznačně lípa a dub. Vznikne celá alej z planých jabloní, žádaným stromem je i starodávná moruše," uvedla Mádrová.

Sázení dobrovolníci naplánovali na 25. října. S umístěním stromů či keřů radí dobrovolníkům zahradník. Zastupitelstvo podle starosty Petra Tupce (ODS) prvotní záměr již schválilo, kvůli iniciativě se sejdou zastupitelé ještě v září. Sázet se bude na městském pozemku, řekl ČTK starosta.

"Lokalita kolem rybníka je poměrně osázená stromy, které mají 50 až 100 let. Některé se musely vykácet, místo nich se doplní nová výsadba. Město letos s výsadbou nepočítalo, zastoupí nás občanská aktivita," řekl Tupec.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist