https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lidmi-milovana-panda-siang-siang-odletela-z-japonska-do-ciny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lidmi milovaná panda Siang Siang odletěla z Japonska do Číny

23.2.2023 10:27 | PEKING (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pětiletá samice pandy velké Siang Siang dnes za doprovodu davu fanoušků odcestovala z tokijské zoo na letiště Narita, odkud zamířila do čínského Čcheng-tu. V Číně, rodné zemi svých rodičů, si má najít partnera. Informovala o tom agentura Kjódó.
 

Siang Siang se narodila v červnu 2017 v Japonsku, její rodiče však pocházejí z Číny, která má proto právní nárok na všechny jejich potomky. Ve středu ze západojaponské prefektury Wakajama odletí do Číny další tři pandy velké, které mělo Japonsko dočasně zapůjčené. Na letišti Narita dnes Siang Siang do letadla na cestu mávalo bezmála 300 lidí.

"Chtěl bych jí poděkovat za to, že tolika lidem udělala radost. Doufám, že její přesídlení do Číny přispěje k výzkumnému programu na záchranu pand," poznamenal ředitel zoologické zahrady v Japonsku Jukata Fukuda.

Čínská ambasáda v Tokiu uvedla, že pandy v Japonsku byly symbolem "dobré vůle a přátelství a spojovaly srdce obou zemí" a že japonské návštěvníky zve do čínské provincie S'-čchuan, kde bude žít Siang Siang i další tři pandy z Japonska.

Samice pandy velké dosahují pohlavní dospělosti mezi 3,5 a 4,5 lety věku. Chovatelé v Japonsku potvrdili, že Siang Siang má dobrou váhu a celkově je zdravá.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist