Lidovky.cz: V Rakousku prodávali biomouku s nadlimitním množstvím pesticidů
Podle serveru šlo o mouku s privátní bioznačkou "Ja, Natürlich", kterou prodávala firma REWE. Tato společnost působí i v Česku, vlastní řetězec Billa a Penny Market. Případná vina ale s největší pravděpodobností neleží na prodejci, ale na některých dalších článcích výrobního a obchodního řetězce. Podle serveru případ řeší rakouské státní zastupitelství.
"O rakouském případu biomouky s nadlimitním obsahem pesticidů víme a upozorníme na něj i další kontrolní organizace v ČR. Není totiž vyloučeno, že by se taková mouka mohla dostat také na český trh," řekl pro LN Milan Berka, šéf Kontroly ekologického zemědělství.
Server Lidovky.cz spekuluje, že by mohlo jít o konkurenční boj na rakouském trhu s biopotravinami.
Více informací o kauze se dozvíte v článku Bioskandál v Rakousku: mouka měla nadlimitní množství pesticidů z 13.11.2009.
reklama
Online diskuse
Jezte... - 14. 11. 2009 - DanaVy si říkáte fafnir moudrý,rozumný? To, co tvrdíte, je vážně hloupé. Biopotraviny chápu jako ekologicky vypěstované plodiny nebo výrobky z nich, při jejichž výrobě či pěstování tudíž byla pokud možno vyloučena chemie. Chápejte to slovo "chemie" jak je myšleno, a vy moc dobře víte, jak! Jestliže cestou od výrobce či pěstitele nebyly podmínky skladování ap. ideální, pak se nedivím, že biobrambory na pultech jsou zelené apod. Nejlepší je asi kupovat tyto výrobky a plodiny rovnou od zdroje. Systém přímého prodeje by mohl být dobrým řešením....Ano. Cena je další problém - myslíte si vážně, že je to fér? Přirozeně vypěstované a vyrobené potraviny že by měly být dík ceně nedostupné? Možná právě ta nepřímá cesta ke spotřebiteli cenu dost zvyšuje... Ono tohle téma má souvislosti mnohem složitější. Problém je vážně někde jinde. Tak si, PLS, udělejte v hlavě pořádek, pokud to snad ještě jde... |

