https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lijaky-a-tornado-si-v-jihoafricke-republice-vyzadaly-ctyri-mrtve
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lijáky a tornádo si v Jihoafrické republice vyžádaly čtyři mrtvé

30.6.2023 10:37 (ČTK)
Foto | Inge Maria / unsplash.com
Silné deště a tornádo si na jihu Jihoafrické republiky vyžádaly nejméně čtyři oběti a nejméně jeden další člověk je pohřešován. S odkazem na prohlášení jihoafrických činitelů o tom informoval zpravodajský server televize Al-Džazíra. Silný vítr a deště poškodily silnice, zaplavily domy a kanalizaci. Tornádo udeřilo poblíž přístavního města Durban v provincii KwaZulu-Natal v úterý.
 

"Na vlastní kůži zažíváme v zimním období skutečné dopady klimatických změn," řekla mluvčí provinční správy Nonala Ndlovuová místnímu médiu News 24. Sezóna dešťů běžně v oblasti trvá od listopadu do března a tak silné deště jsou v KwaZulu-Natal v současném období roku neobvyklé.

V roce 2022 zasáhly KwaZulu-Natal jedny z nejhorších povodní, které si v Durbanu a okolí vyžádaly přes 400 obětí. Vlivem klimatické změny jsou v zemi podle médií povodně a další extrémní výkyvy počasí stále silnější a častější.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist