https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/likvidace-odpadu-na-karlovarsku-si-vyzada-pul-miliardy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Likvidace odpadů na Karlovarsku si vyžádá půl miliardy

4.3.2003 10:13 | KARLOVY VARY (ČIA)
Zhruba 70 ekologických zařízení a uložišť na likvidaci odpadu je třeba vybudovat v Karlovarském kraji. Investice si podle odborného odhadu vyžádá až 506 milionů korun. Uvedl to první náměstek karlovarského hejtmana Jan Zborník s tím, že jde o náklady nezbytné na zajištění ekologických norem.
 

Údaje vyplývají ze závěrů Koncepce odpadového hospodářství Karlovarského kraje, podle které se objem odpadů v regionu blíží 500 tisícům tun ročně.

Výstavba spaloven, skládek a technologií na ekologické využití odpadu bude podle Zborníka závislá na podnikatelských aktivitách a státní podpoře. Stát ale dosud nevypracoval republikový plán odpadového hospodářství, který by stanovil, kolik odpadu bude možné skládkovat, spalovat nebo biologicky recyklovat.

Karlovarský kraj letos hospodaří s vyrovnaným rozpočtem s příjmy i výdaji ve výši 1,19 miliardy korun. V porovnání s loňskem jde o téměř trojnásobnou částku.

tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist