https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/limity-tezby-existuji-25-let-aktiviste-k-vyroci-oznamili-blokadu-dolu-ci-elektraren
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Limity těžby existují 25 let. Aktivisté k výročí oznámili blokádu dolů či elektráren

31.10.2016 15:25 | PRAHA (Ekolist.cz)
Aktivisté z hnutí Limity jsme my chtějí prostřednictvím občanské neposlušnosti vyvíjet tlak na ukončení těžby a spalování hnědého uhlí. 0
Aktivisté z hnutí Limity jsme my chtějí prostřednictvím občanské neposlušnosti vyvíjet tlak na ukončení těžby a spalování hnědého uhlí. 0
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Greenpeace
30. října před pětadvaceti lety schválila vláda Petra Pitharta tzv. Územní limity těžby hnědého uhlí v severních Čechách. Dnes aktivisté v této souvislosti oznámili záměr masové, nenásilné blokády některého z českých dolů či uhelných elektráren.
 

Aktivisté z hnutí Limity jsme my chtějí prostřednictvím občanské neposlušnosti vyvíjet tlak na ukončení těžby a spalování hnědého uhlí. Motivací pro ně jsou změny klimatu a nevyužívané možnosti obnovitelných zdrojů energie.

Územní limity těžby hnědého uhlí v severních Čechách vznikly v době, která byla nakloněna proenvironmentální legislativě. Návrh na jejich přijetí předložit tehdejší ministr životního prostředí Ivan Dejmal.

Limity těžby vydržely až do roku 2008, kdy je potvrdila vláda Mirka Topolánka s drobnou korekcí u dolu Bílina. Loni vláda Bohuslava Sobotky limity u dolu Bílina znovu upravila.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
red
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist